Waverley Little Athletics Centre Inc.

Family, Fun and Fitness since 12 November 1968
Victoria's Premier Grass Track

Past Committees

Key Officials

2020

Dylan Cooper, Mark Cosham

2019

Amanie Faesal, BiXia Ke, Bruce Reynolds, Bryan Milne, Caitlin Brusco, Charlie Milne, Chris Hipwell, Damien Johnson, Daniel Milne, David Coleman, Denis Irvine, Dominic Alleaume, Dylan Cooper, Emanuela Bryant, Evan Dobson, Fran Alleaume, Gemma Bryant, Glen Cochrane, Glenn Bryant, Gordon Loughnan, Hannah Horsman, Harley Irvine, Ian Matthews, Jack Ashcroft, Jeremy Cosham, Joanne O'Mara, Joanne Skantos, Jonathan Ong, Kate Edward-Davis, Katy Smith, Logan Irvine, Luke Cooke, Marek Taborsky, Mark Cosham, Mark Dobson, Mark Robinson, Matthew Greensmith, Melonie Storan, Merryn Ashcroft, Michael Mullner, Minal Shah, Neetasha Dobson, Nicole Lopes, Nicole Mardell, Peter Cooke, Raymond Hope, Rochelle Morris, Sara Whitehead, Sarah Cooke, Serena Bryant, Shirley Desa, Stephen Whitehead, Steven Lopes, Susie Amiatu, Tamara Sheehan, Walter Horsman

2018

Aislinn Jansen, Bruce Reynolds, Bryan Milne, Caitlin Brusco, Catherine Jenkins, Charlie Milne, Chris Hipwell, Damien Johnson, Daniel Milne, Darren Watts, David Coleman, Denis Irvine, Dylan Cooper, Emanuela Bryant, Gemma Bryant, Glenn Bryant, Gordon Loughnan, Hannah Horsman, Harley Irvine, Jack Ashcroft, Jeremy Cosham, Joanne O'Mara, Joanne Skantos, Kate Edward-Davis, Katy Smith, Kiersten Olsen, Kobi Segal, Logan Irvine, Marek Taborsky, Mark Cosham, Mark Dobson, Mary-Jane Clarke, Matt Forster, Matt Stylianou, Matthew Greensmith, Melissa Hughes, Melonie Storan, Merryn Ashcroft, Nathan Paterson, Neetasha Dobson, Nicole Lopes, Peter Cooke, Raymond Hope, Rhys Coleman, Rob Shields, Sara Whitehead, Sarah Cooke, Serena Bryant, Shirley Desa, Stephen Whitehead, Steven Lopes, Susie Amiatu, Tamara Sheehan, Toni Misfud, Veronica Adolphe, Walter Horsman

2017

Aislinn Jansen, Bruce Reynolds, Caitlin Brusco, Cameron Iva, Cassandra Hall, Catherine Jenkins, Damien Johnson, Darren Watts, David Coleman, Denis Irvine, Dylan Cooper, Emanuela Bryant, Glenn Bryant, Gordon Loughnan, Hannah Horsman, Harley Irvine, Helmy Cook, Jack Ashcroft, Jenny O'Connell, Jeremy Cosham, Jo Hall, Joanne O'Mara, Joanne Skantos, John Shone, Katy Smith, Logan Irvine, Marek Taborsky, Maria Soltani, Mark Cosham, Mark Dobson, Mary-Jane Clarke, Matt Forster, Melissa Hughes, Merryn Ashcroft, Nathan Paterson, Neetasha Dobson, Nicol Middel, Nicole Lopes, Peter Cooke, Raymond Hope, Reamonn Jansen, Rhys Coleman, Rob Shields, Sadike Miller, Sara Whitehead, Sarah Cooke, Sarah Iva, Shirley Desa, Stephen Whitehead, Steve Stratikopoulos, Steven Lopes, Tim Stickley, Tony Sadler, Vanessa Coates, Walter Horsman

2016

Abi Watts, Aislinn Jansen, Alicia Locke, Amy Hipwell, Andrea Kourkouridis, Andrew Pritchard, Anna Di Medio, Bradley Parkinson, Bruce Reynolds, Caitlin Brusco, Cameron Iva, Cassandra Hall, Chris Allan, Chris Knight, Chris Warr, Damien Johnson, Darren Watts, David Coleman, David Livingston, Dean Griffin, Denis Irvine, Dylan Cooper, Emanuela Bryant, Glenn Bryant, Gordon Loughnan, Hannah Horsman, Jeremy Cosham, Joanne O'Mara, John Curnow, John Shone, Julie-Ann Shields, Kamahl Curnow, Karen Green, Kathy Cosham, Katy Smith, Kelly McLauchlan, Kerry McLaughlin, Lucas Dobson, Marek Taborsky, Maria Soltani, Mark Cosham, Mark Dobson, Mary-Jane Clarke, Matt Forster, Melissa Hughes, Merryn Ashcroft, Michael Fraser, Monika Livingston, Neetasha Dobson, Nicol Middel, Nicole Lopes, Owen McLauchlan, Peter Cooke, Reamonn Jansen, Rebecca Tantuccio, Rhys Coleman, Rob Baltutis, Rob Shields, Robert Bellocchi, Rosemary Arthur, Sagara Perera, Sara Brito, Sarah Iva, Seb Tantuccio, Stephen Whitehead, Steven Lopes, Susannah Cosham, Tim Stickley, Vanessa Coates, Walter Horsman

2015

Adriana Van Triet, Andrew Rennie, Anna Di Medio, Bradley Parkinson, Caitlin Brusco, Chris Allan, Chris Knight, Chris Warr, Craig Bonney, Damien Johnson, Darren Cotton, Darren Watts, David Coleman, David Livingston, Dean Griffin, Denis Irvine, Dylan Cooper, Emanuela Bryant, Georgia Sinclair, Glenn Bryant, Gordon Loughnan, Jeremy Cosham, Jo Hall, Joanne O'Mara, John Shone, Kamahl Curnow, Kate Killick, Kathy Cosham, Katy Smith, Kerry McLaughlin, Mark Cosham, Mark Dobson, Mary-Jane Clarke, Matt Forster, Merryn Ashcroft, Michael Fraser, Michelle O'Rourke, Monika Livingston, Neetasha Dobson, Nicole Lopes, Paul Manuel, Peter Cooke, Rebecca Storan, Richard Dennehy, Rob Baltutis, Rob Shields, Rosemary Arthur, Sonia O'Sullivan, Stephen Whitehead, Steven Lopes, Susannah Cosham, Tim Stickley, Walter Horsman

2014

Adriana Van Triet, Andrew Rennie, Anna Di Medio, Ashleigh Morley, Bruce Reynolds, Caitlin Brusco, Cara Bartlett, Chris Allan, Christina Hatch, Craig Bonney, Daina Nielsen, Damien Johnson, Darren Cotton, Darren Watts, David Coleman, David Livingston, Dean Griffin, Denis Irvine, Dylan Cooper, Estelle Lopes, Gavin Hay, Geoff Gray, Georgia Sinclair, Gordon Loughnan, Jeremy Cosham, Jo Hall, John Shone, Kamahl Curnow, Karen Green, Kathy Cosham, Katy Smith, Kerry McLaughlin, Kieran Van Geyzel, Laura Mobilia, Lindsay Harrison, Lindsay Thomas, Lloyd Nichols, Mal Walker, Mario Lanza, Marj Walker, Mark Baxter, Mark Cosham, Matt Forster, Merryn Ashcroft, Michael Fraser, Nicole Lopes, Paul Manuel, Richard Dennehy, Rob Baltutis, Rob Shields, Rohan Samaranayake, Shane McKenzie, Sharyn Caratti, Sonia O'Sullivan, Stephen Whitehead, Steven Lopes, Tamika Hicks, Tim Stickley, Trichy Premkumar, Warren King

2013

Adrian Bugeja, Alan Taylor, Alex Owusu-Afriyie, Andrew Hird, Andrew Peake, Andrew Rennie, Anna Di Medio, Annalise Harrison, Brian Harrington, Bruce Reynolds, Caitlin Brusco, Cara Bartlett, Cathy Huang, Chris Allan, Cindy Deayton, Craig Bonney, Damien Johnson, Darren Cotton, David Coleman, David Livingston, Dominic Pagliaro, Duncan Goldsmith, Dylan Cooper, Ed Chinery, Gavin Hay, Geoff Gray, Gordon Loughnan, Jane Griffiths, Jeanette Hird, Jenny Morley, Jeremy Cosham, Jo Hall, Justine Box, Kathy Cosham, Katy Smith, Kieran Van Geyzel, Laura Mobilia, Lindsay Harrison, Lindsay Thomas, Lloyd Nichols, Mario Lanza, Mark Cosham, Mark Tully, Matt Forster, Merissa Pokia, Merle McBean, Merryn Ashcroft, Michael Fraser, Michelle Xuereb, Nick Bailey, Nick Hepworth, Nicole Lopes, Paddy Kelly, Paul Manuel, Rachel Tiemens, Richard Dennehy, Rob Baltutis, Rob Shields, Rohan Samaranayake, Rory Arrow, Sandra Burns, Shane McKenzie, Sharyn Caratti, Sonia O'Sullivan, Stephen Whitehead, Steven Lopes, Tamika Hicks, Tim Stickley, Warren King, Wendy Masters

2012

Adrian Bugeja, Ajitha Perera, Alex Owusu-Afriyie, Andrea Hallett, Andrew Hird, Andrew Peake, Andrew Rennie, Angeline Kareta, Anna Di Medio, Anthony Bibby, Bruce Reynolds, Caitlin Brusco, Cara Bartlett, Carol Follett, Chris Allan, Chris Ebinger, Clint Miranda, Craig Bonney, Damien Johnson, David Allen, David Coleman, David Livingston, Debbie Ventura, Dominic Pagliaro, Duncan Goldsmith, Dylan Cooper, Ed Ogden, Ethan Rennie, Fiona Squires, Gavin Hay, Geoff Gray, Geraldine Cendamo, Gloria Tilli, Gordon Loughnan, Graeme Heatley, Greg Fergus, Imogen Rennie, Jeanette Hird, Jeannie Paterson, Jenny Morley, Jeremy Cosham, Joanne Paola, Justine Box, Kate Sanford, Kathy Cosham, Katy Smith, Kieran Van Geyzel, Laura Mobilia, Leonie Cooper, Lindsay Harrison, Lindsay Thomas, Lloyd Nichols, Marie Valle, Mario Lanza, Mark Cosham, Mark Tully, Matt Forster, Merryn Ashcroft, Michelle Xuereb, Mitchell Smith, Nick Bailey, Nick Hepworth, Nicole Lopes, Nicole McDonnell, Paddy Kelly, Paul Manuel, Peta Scott, Peter Banitskas, Richard Dennehy, Richard Jones, Robert Bolge, Rory Arrow, Sandra Burns, Simone Loughman, Sonia O'Sullivan, Stephen Whitehead, Steven Lopes, Tamika Hicks, Tim Stickley, Wendy Masters

2011

Adrian Bugeja, Adriana Van Triet, Alex Owusu-Afriyie, Amanda Fahey, Andrew Hird, Andrew Peake, Andrew Rennie, Angeline Kareta, Anna Di Medio, Anthony Bibby, Brett McNaughton, Brian Harrington, Brian Miller, Bruce Reynolds, Caitlin Brusco, Carol Follett, Chris Allan, Christina Hatch, Cliff Warren, Clint Miranda, Craig Bonney, Craig Bradley, Craig Sanford, Damien Johnson, David Allen, David O'Neill, Debbie Ventura, Dominic Pagliaro, Duncan Goldsmith, Dylan Cooper, Ed Ogden, Estelle Lopes, Ethan Rennie, Fiona Squires, Gavin Coulter, Gavin Hay, Gavin Upton, Geoff Gray, Glenn De Lisen, Gloria Tilli, Imogen Rennie, Jenny Morley, Joanne Paola, Juliet Bibby, Justine Box, Kate Sanford, Kathy Cosham, Kevin Dyt, Leonie Cooper, Lindsay Harrison, Lindsay Thomas, Lloyd Nichols, Louise Pewtress, Mark Cosham, Merryn Ashcroft, Mia Dalamagas, Michael Fraser, Michael Verni, Michelle Xuereb, Mitchell Smith, Nick Hepworth, Nicole Lopes, Nicole McDonnell, Peter Banitskas, Peter Ziguras, Phil Galileos, Pricilla Arrow, Rhys Coleman, Robert Bolge, Rory Arrow, Sean Mattheisz, Shane Fewings, Silvana Sekulovski, Sonia O'Sullivan, Sri Premkumar, Stephen Camaretto, Stephen Whitehead, Steve Box, Steve Pewtress, Steven Lopes, Tamika Hicks, Tracey Kennedy, Trichy Premkumar, Wendy Masters, Wesley Smith

2010

Adrian Bugeja, Adriana Van Triet, Amanda Fahey, Andrew Rennie, Angeline Kareta, Anna Di Medio, Brian Harrington, Bruce Reynolds, Cathy Busscher, Chris Allan, Cliff Warren, Craig Bonney, Darrin Stephens, David Allen, David Livingston, Debbie Ventura, Dominic Pagliaro, Dylan Cooper, Estelle Lopes, Fiona Squires, Gavin Hay, Geoff Gray, Glenn De Lisen, Igor Juzefowicz, Jake Pedley, Jenny Morley, Joanne Paola, John Hatt*, Justine Box, Kate Sanford, Kathy Cosham, Kevin Dyt, Krysia Debicki, Leonie Cooper, Lindon Perry, Lindsay Harrison, Lindsay Thomas, Lloyd Nichols, Lynette Saloumi, Mark Cosham, Mary Dragoljevic, Mary Yousseff, Maryanne Harrison, Meagan Green, Melanie Main, Merryn Ashcroft, Michael Verni, Michaela Rolton, Mick Lenton, Nick Bailey, Nick Hepworth, Nick Main, Nicole Lopes, Peter Babinczby, Peter Banitskas, Pricilla Arrow, Rhys Coleman, Rory Arrow, Rosie Barnes, Shane Fewings, Sharyn King, Silvana Sekulovski, Sonia O'Sullivan, Sri Premkumar, Stephen Whitehead, Steve Babinczby, Steve Box, Steve Maderia, Steve Pewtress, Steven Lopes, Tamika Hicks, Tammy Stephens, Tara Walker, Tracey Kennedy, Trichy Premkumar, Wendy Masters

2009

Abigail Wraith, Amanda Fahey, Andrew Rennie, Anna Di Medio, Brian Harrington, Bruce Reynolds, Chris Allan, Cliff Warren, Craig Bonney, Craig Collins, Craig Sanford, Darrin Stephens, David Allen, Deanne Thompson, Debbie Ventura, Dylan Cooper, Estelle Lopes, Fiona Squires, Gavin Hay, Geoff Gray, Glenn De Lisen, Graham Smith, Helen Hall, Igor Juzefowicz, Jake Pedley, Jess Geyer, John Hatt*, Kate Sanford, Kathy Cosham, Laura Nethercott, Lauren Kelly, Leonie Cooper, Lindsay Harrison, Lindsay Thomas, Liz Bolch, Lloyd Nichols, Mark Cosham, Mary Dragoljevic, Matt Sturgess, Meagan Green, Merryn Ashcroft, Michael Palma, Michael Verni, Mick Lenton, Natalie Boribon, Natasha Collins, Neil Ashe, Nick Main, Nicole Lopes, Nicole McDonnell, Paul Hanlon, Peter Banitskas, Peter Ziguras, Pricilla Arrow, Rhys Coleman, Richard Toth, Rick Whitehead, Rod Singleton, Rory Arrow, Sharyn Caulfield, Sri Premkumar, Stephanie Thomas, Stephen Smith, Stephen Whitehead, Steve Box, Steven Lopes, Tammy Stephens, Tracey Kennedy, Trichy Premkumar, Wesley Smith

2008

Abigail Wraith, Andrew Rennie, Annalise Harrison, Arminelle Hutton, Brian Harrington, Bruce Reynolds, Caroline Wales, Chris Allan, Chris Hickey, Cliff Warren, Craig Collins, Craig Sanford, Darren Maurice, Darrin Stephens, Deanne Thompson, Debbie Ventura, Dylan Cooper, Estelle Lopes, Fiona Squires, Geoff Gray, Georgia Goldworthy, Glenn De Lisen, Graham Smith, Igor Juzefowicz, Isabel Ho, John Wales, Justine Box, Kathy Cosham, Laura Nethercott, Lauren Kelly, Leonie Cooper, Lindsay Harrison, Lindsay Thomas, Liz Bolch, Lloyd Nichols, Mark Cosham, Mary Dragoljevic, Mary Malelis, Matt Sturgess, Meagan Green, Merryn Ashcroft, Michael Palma, Michael Verni, Michelle Hollingworth, Michelle Pattison, Natalie McCall, Natasha Collins, Neil Ashe, Nick Main, Nicole Lopes, Nicole McDonnell, Otto Kocsis, Paul Ho, Peter Ziguras, Pricilla Arrow, Rhys Coleman, Richard Toth, Rick Whitehead, Rita Barbis, Rod Singleton, Roger Head, Rory Arrow, Roxanne Manzie, Sharyn Caulfield, Silvana Sekulovski, Sri Premkumar, Stephen Smith, Stephen Whitehead, Steve Box, Steve Maderia, Steven Lopes, Sujeewa Kalupahana, Tammy Stephens, Toni Rakonjac, Tracey Kennedy, Trichy Premkumar, Wendy Masters

2007

Bruce Reynolds, Darrin Stephens, Dylan Cooper, Estelle Lopes, Geoff Gray, Kathy Cosham, Lindsay Harrison, Lindsay Thomas, Merryn Ashcroft, Nicole Lopes, Stephen Whitehead, Steven Lopes

2006

Bruce Reynolds, Geoff Gray, John Nielsen, Kathy Cosham, Lindsay Harrison, Lindsay Thomas, Lloyd Nichols, Matt Sturgess, Merryn Ashcroft, Nicole Lopes, Stephen Whitehead, Steven Lopes

2005

Bruce Reynolds, Geoff Gray, Kathy Cosham, Lindsay Harrison, Lindsay Thomas, Merryn Ashcroft, Nicole Lopes, Stephen Whitehead, Steven Lopes

2004

Bruce Reynolds, Geoff Gray, Lindsay Harrison, Lindsay Thomas, Matt Sturgess, Merryn Ashcroft, Nicole Lopes, Stephen Whitehead, Steven Lopes

2003

Anthony Kelly, Bruce Reynolds, Dave Bullen, Ed Chinery, Ken Knight, Lindsay Harrison, Lindsay Thomas, Nicole Lopes, Stephen Whitehead, Steven Lopes

2002

Anthony Kelly, Bruce Reynolds, Ken Knight, Nicole Lopes, Steven Lopes

2001

Anthony Kelly, Bruce Reynolds, Charlotte Robinson, Ed Chinery, Jan Dempsey, Lindsay Harrison, Nicole Lopes, Ron Dempsey, Steven Lopes

2000

Anthony Kelly, Bruce Reynolds, Ed Chinery, Nicole Lopes, Steven Lopes

1999

Alison Knight, Bruce Reynolds, Charlotte Robinson, David Hunt, Deborah de Guingand, Ian Morrison, Ken Knight, Ron Dempsey

1998

Bruce Reynolds, Charlotte Robinson, Dianne Linskens, Gordon Loughnan, Ken Knight, Mark Baxter, Tony Correll

1997

Bruce Reynolds, Charlotte Robinson, Tony Correll

1996

Bruce Reynolds, Charlotte Robinson, Tony Correll

1995

Barry Cole, Bruce Reynolds, Charlotte Robinson, Doug Kerr, Mark Robinson

1994

Anne Cole, Barry Cole, Bruce Reynolds

1993

Barry Cole, Bruce Reynolds, Mal Walker, Russell Bath

1992

Bruce Reynolds, Mal Walker, Marie Williams

1991

Bruce Reynolds, Gavin Faichney, Len Crossley, Mal Walker, Russell Weber

1990

Bruce Reynolds, Len Crossley, Mal Walker, Michael Fagan

1989

Barry Cole, Bruce Reynolds, Len Crossley, Mal Walker

1988

Bruce Reynolds, Gordon Loughnan, Len Crossley, Mal Walker

1987

Bruce Reynolds, Frank Mardell*

1986

Anne Rennie, Bob Rennie, Bruce Reynolds, Tony McMahon, Warrick Shields

1985

Anne Rennie, Bob Rennie, Bruce Reynolds, Tony McMahon

1984

Anne Rennie, Bob Rennie, Bruce Reynolds, Daryl Thiele, Lloyd Nichols, Tony McMahon

1983

Anne Rennie, Bob Rennie, Bruce Reynolds, Daryl Thiele, Tony McMahon

1982

Anne Rennie, Bruce Reynolds, Daryl Thiele, Jack Rigby*, Tony McMahon

1981

Alan Deppler, Anne Rennie, Bruce Reynolds, Daryl Thiele, Tony McMahon

1980

Alan Deppler, Bruce Reynolds, Daryl Thiele, Jack Rigby*, Tony McMahon

1979

Alan Deppler, Bruce Reynolds, Daryl Thiele, Jack Rigby*, Tony McMahon

1978

Alan Deppler, Bruce Reynolds, Daryl Thiele, Jack Rigby*, Tony McMahon

1977

Alan Deppler, Bruce Reynolds, Jack Rigby*, Tony McMahon

1976

Bruce Reynolds, John Treanor*, Tony McMahon

1975

Bruce Reynolds, John Treanor*

1974

Bruce Reynolds

1973

Bruce Reynolds, Ron Stevens

1972

Bruce Reynolds

1971

Bruce Reynolds

* Deceased